Pompy zębate Varisco Seria V

Nowa generecja pomp zębatych Serii V jest modułowa. Każdy komponent pompy jest uniwersalny i można go wymienić. Szczególnie obudowa i pokrywa front/tył mogą być zamieniane na części z płaszczem. Zawór by-pass może być zdemontowany lub zamontowany, natomiast uszczelenienie wału może być zastopiąne innym, czyli dławicą lub uszczelnieniem mechanicznym poprzez łatwą wymianę. Firma Varisco w swojej ofercie posiada szeroką gamę materiałów dla różnych aplikacji. Osiowa pozycja rotora można regulować we wszystkich rodzajach pomp zębatych bez demnotażu pompy wyjątkiem są modele V6, V12, V20, V25. W celu dalszych informacji, należy skorzystać z instrukcji albo skontaktować się z naszymi inżynierami sprzedaży.
Pompy zębate firmy Varisco
Pompy zębate charakteryzują się dużą możliwością wymiany poszczególnych części, części te są dostępne w różnych wykonaniach materiałowych. Dużą zaletą pomp zębatych są dwie części ruchome: rotor i zębnik. Pompy te posiadają tylko jedno uszczelnienie wału. Duża dostępność modeli pomp z przyłączami pod kątem 900 lub w linii. W pompach zębatych nie stosuje się części gumowych, które mają styczność z tłoczonym medium, dlatego pompy te są szczególnie odpowiednie dla cieczy zawierających rozpuszczalniki lub ciecze wysokotemperaturowe. Pompy te są bardzo proste w budowie. Prace przeglądowe oraz regulacyjne mogą być przeprowadzane bardzo łatwo bez demontażu silnika napędowego i przyłączy rurowych.
Pompy zębate o zazębieniu wewnętrznym

Pompy zębate pracują spokojnie, odpowiednie dla mniejsze straty napełniania, oraz mniejsze straty ciśnienia. Cicha praca pompy, posiada mniejsze pulsacje ciśnienia i wydajności.
Pompy zębate o zazębieniu wewnętrznym serii V mogą służyć do przetłaczania medium o dowolnej lepkości, takiej jak płynny gaz czy gęsty bitumen, środki chłodnicze czy też olej grzewczy. Nie nadają się do pompowania ciał stałych, ale sprawdzają się w tłoczeniu medium zawierającego cząsteczki ścierne.

Paramatry pomp zębatych

Wydajność pomp jest proporcjonalna do prędkości obrotowej i niezależna od wysokości podnoszenia. Jednakowe wydajności w obu...

Zasada działania pomp zębatych

Działanie pompy typu V oparte jest na zasadzie wyporu. Zębnik napędzany jest przez obracający się rotor...

Solidny korpus z żeliwa sferoidalnego, stali lub stali nierdzewnej z połączeń kołnierzowych. Stała pojemności wprost proporcjonalna...

Pompa zębata, pompa zębata seria V

Oferta pomp zębatych


Przepływ nominalny: od 0,05 do 70l/s (od 3 do 4000 l/min) (od 0,02 do 240 m3/godz.)

Maksymalne różnice ciśnień: 16 bar (230 PSI) dla cieczy o właściwościach smarujących. 8 bar (115 PSI) dla cieczy niesmarujących.

Lepkość: od 1 do ponad 60.000 mm2/s (cSt) (od 1 do ponad 8.000oE) (od 30 do ponad 280.000 SUU)

Temperatura: od -60oC do +300oC (zależnie od modelu i wersji)

Modele od 1/2” do 10” oferujące ciśnienie tłoczenia do pmax=20bar, wydajność do Qmax=350m3/h a lepkość cieczy do max 100000cSt.

Różne materiały korpusów pomp, uszczelnień, elementów wewnętrznych pozwalające na pracę z różnymi cieczami.

Szeroka oferta konstrukcyjna i paleta opcji dodatkowych (wersje standardowe, wysokotemperaturowe, magnetyczne, do strefy niebezpiecznej ATEX, z by-passem, płaszczem grzewczym, specjalne wersje uszczelnienia wału, specjalne wersje materiałowe, API 676, etc).


Zastosowanie pomp zębatych


PRZYKŁADY POMPOWANYCH MEDIÓW:

Substancje chemiczne

rozpuszczalniki, kwasy, zasady, alkohole, leki, sód, krzemian, itp

Produkty naftowe

benzyny, olej napędowy, olej opałowy, olej smarowy, ropa naftowa, dodatki, itp

Mydła i detergenty

środki powierzchniowo czynne, produkty higieny osobistej, płynne detergenty itp

Farby, kleje i atramenty

kleje, żywice epoksydowe, lakiery, farby drukarskie itp

Ciecze o wysokiej temperaturze

asfalt, smoła itp.

Środki spożywcze

czekolada, miód, masło kakaowe, pasze zwierzęce, oleje roślinne, tłuszcze itp

SAXMAG napęd magnetyczny

Sprzęgło magnetyczne pozwala na przekazywane cieczy bez kontaktu i bez żadnych wycieków, dzięki uszczelnieniu statycznemu. Nadaje się do, materiałów wybuchowych, łatwopalnych cieczy polimeryzowania. Zgodność ze standardem ATEX. Pompy zębate serii V są odpowiednie do stosowania w przemyśle petrochemicznym i mogą być dostarczone zgodnie z API 676.

Luthmar sp. z o.o Facebook